Історія Федерації важкої атлетики України


Федерацію важкої атлетики незалежної України засновано в грудні 1991 року (першим президентом було обрано судцю міжнародної категорії Василя Драгу), у 1992 році її прийнято до складу Міжнародної Федерації важкої атлетики, а в 1993 році - у члени Європейської Федерації важкої атлетики.

З грудня 1994 р. Федерацію важкої атлетики України очолив триразовий чемпіон світу та чотириразовий чемпіон Європи Анатолій Писаренко. Робочим органом федерації є Виконком у складі: президент - А. Писаренко, генеральний секретар -0. Пуцов, віце-президенти - В. Драга, В. Ільїн, Є. Михайлов; члени виконкому - 0. Довгич, В. Кулак, В. Олешко, К. Ткаченко.

20 квітня 2013 року президентом Федерації важкої атлетики України обрано Герегу Олександра Володимировича.

В Україні розвивають важку атлетику (чоловіки та жінки) 23 області, м. Київ та Автономна Республіка Крим разом зі спортивними товариствами "Україна", "Колос", "Динамо", "Спартак", спортивними клубами Міністерства оборони та міністерства освіти і науки України. Важка атлетика популярна у всіх куточках країни. Понад 10 тисяч важкоатлетів удосконалюються під керівництвом 500 кваліфікованих тренерів.

Підготовка членів збірних команд до міжнародних змагань проводиться на добре обладнаних сучасних спортивних базах в Києві (Конча-Заспа), Феодосії, Харкові, Донецьку, Львові, Луцьку, Луганську, Чернігові та інших містах України.