Науково-практичний тренінг тренерів з важкої атлетики | День 3
На третій і заключний день семінару долучилась лікар національної збірної команди України - Ірина Захарченко.
Вона поділилась важливою інформацією про відновлення спортсменів після навантажень. Розповіла про нюанси використання медико-біологічних засобів відновлення і також про інші методи відновлення. Далі детальніше:
«Після великих навантажень, організм людини потребує відновлення. Це і психологічне, і фізіологічне. Для швидшого відновлення, ми допомагаємо організму різними методами, сюди входить і правильне харчування, і правильна побудова мезо/макро циклів, побудова тренувального процесу.
Які є методи відновлення:
* медико-біологічні - використання препаратів, вітамінів, спортивного харчування;
* Масаж - релаксуючий, відновлювальний, спортивний та інші.
* Валеологічні - сауна, кріосауна, парова, фінська, турецький хамам;
* Фізіотерапевтичні - магнітотерапія, лазерна терапія, ультразвукова терапія.
Також можна використовувати гідромасажі, ванни з додаванням хвої, бішофіту.
Дуже важливу роль відіграє харчування. Воно повинно бути збалансованим. Сніданок - білки, жири, вуглеводи, клітковина. Обід - білки, жири, клітковина, менше вуглеводів. Вечеря - білки, жири, клітковина.
Фармакологічні засоби зазвичай краще щоб призначали лікарі, або спортивні лікарі, але не завжди це є можливим. Використовуйте прості аптечні препарати, не видумуйте якісь складні схеми. Днів 20 одні вітаміни, 5-10 днів перерва, ще 20 днів інший вітамінний комплекс.
Амінокислоти також дуже потрібні спортсменам, на мою думку. Краще починати з амінокислот, які будуть йти на ті потреби організму які необхідні. Раджу пити після тренування. Вихідні дні - ранок+вечір.
Під час спеки, не забуваємо про відновлення водного балансу.
Часто запитують на рахунок кофеїну, його можна приймати під час тренувань.
Але уважно дивитись інформацію щодо психотропних речовин в складі спортивного харчування, їх там не повинно бути!
ZMA - підвищення рівню природного тестостерону. Щодо цього думки вчених розходяться, але вона не шкідлива, тому можна використовувати.
Трибулус, трибістан, тестоген, на дівчат не діють.
Препарати для схуднення, той же Карнітін працює тільки під час кардіо навантажень.
Психологічні методи відновлення. Дуже часто це недооцінюють. Тренер має теж мати контакт зі спортсменом. Спортсмена потрібно переключати від нашої діяльності. Це можуть бути настільні ігри, ігрові види спорту. Щоб спортсмен переключав свою увагу і таким чином відпочивав.
Доречі, ми звикли давати спортсмена аміак, а я помітила тренери з Колумбії розтирають якісь масла в руках і дають спортсмену нюхати перед підходом.
Якщо ці всі методи використовувати, то наші спортсмени будуть відновлені.»
Після цього Валентин Олешко (Доктор наук) презентував проект навчальної програми для ДЮСШ, ШВСМ, позашкільних навчальних закладів.
Відбулась цікава дискусія з тренерами, вони робили свої пропозиції щодо внесення змін.
«Для того, щоб ми мали змогу врахувати пропозицію кожного, прошу тренерів уважно вивчити проект, та надіслати свої пропозиції на електронну пошту valentin49@ukr.net » - зазначив Валентин Олешко.
На цьому завершився науково-практичний семінар тренерів з важкої атлетики. На останок, Борис Лобко підвів підсумки, побажав успіхів тренерам і вручив учасникам Сертифікати.
«Підведемо підсумки нашого семінару.
Дуже вам вдячний, що ви всі приїхали. В нас чудові тренери. Люблять важку атлетику і дякуємо вам, що ви поділились своїми напрацюваннями. Приємно було, що ви згадували своїх наставників! Європейський і світовий спорт не зупиняється. Хотілося б щоб у цій конкуренції наші тренери і спортсмени, були на висоті! Бажаємо вам подальших успіхів у вашій праці. До скорої зустрічі!» - Борис Лобко.