Підсумки Чемпіонату світу 2019

Чемпіонат світу з важкої атлетики серед чоловіків та жінок в 2019 році відбувся в таїландському місті Паттайя з 18 по 27 вересня. Вже наступного року в Японії будуть проходити Олімпійські ігри, тому цьогорічний чемпіонат світу в системі відбіркових змагань IWF посідає дуже важливе місце. Спортсменам, насамперед, потрібно було здобувати рейтингові очки (Robi Points) для того, щоб зайняти вищі стоки у відбірковому рейтингу до ОІ 2020 (рейтинг – тут).

В найважливіших змаганнях року взяли участь 10 найсильніших українських важкоатлетів, які претендують на олімпійські ліцензії – 4 жінки і 6 чоловіків. Нагадаємо, що максимально можлива кількість ліцензій – 2 жіночі та 2 чоловічі.

В командному заліку жіноча команда посіла 19 місце серед 79 країн. Найвдаліше виступили лідери жіночої збірної команди Деха Ірина (м. Харків) у ваговій категорії до 76 кг та Лисенко Анастасія (м. Одеса) у ваговій категорії понад 87 кг – обидві посіли 5 місце серед найсильніших важкоатлеток світу в своїх вагових категоріях. Конотоп Каміла, молода спортсменка з Харкова, зайняла 16 місце у ваговій категорії до 55 кг. Досвідчена Шимечко Юлія (Каліна Юлія), нажаль, здобула нульову оцінку в ривку.

Виступи чоловіків дозволили в командному заліку розміститися на 16 місці з 84 країн-учасниць чемпіонату світу. Беззаперечним лідером чоловічої команди, від якого очікували видовищної боротьби за медалі світової першості є Дмитро Чумак з Хмельницького. Дмитро не підвів своїх вболівальників, та здобув для України бронзову медаль в поштовху у ваговій категорії до 102 кг, в сумі двоборства посівши 4 місце! Дякуємо спортсмену та його тренеру та бажаємо подальших гучних успіхів світового рівня!

Також, у ваговій категорії 102 кг виступив представник Запоріжжя – Костянтин Рева, який посів 13 місце. Ілля Куліков (Донецька обл.) зайняв 14 місце у ваговій категорії до 96 кг. 15 місце серед найсильніших важкоатлетів світу у ваговій категорії до 89 кг здобув Руслан Кожакін (Луганська обл.). Досвідчений спортсмен з Донецької області – Зайцев Роман, в напруженій боротьбі посів 17 місце у ваговій категорії до 109 кг. Ще один представник Запоріжжя, Кирило Пирогов, виступив у категорії до 96 кг і здобув собі 19 місце.

Дякуємо всім учасникам чемпіонату світу 2019 року за наполегливу працю та волю до перемоги і бажаємо не зупинятись на досягнутому! Ми в вас віримо!

Результати українських важкоатлетів на ЧС - тут

Протоколи ЧС - тут