До наступних Ігор розмір олімпійських команд може бути скорочений

До наступних ігор розмір олімпійських команд може бути скорочений разом з непопулярною категорією 94 кг

 

• Брайан Олівер

 

• Середа, 25 жовтня 2017 р

________________________________________

 

Важка атлетика на Олімпіаді 2020 в Токіо буде суттєво відрізнятися від змагань у Ріо 2016 року, якщо, як очікується, ряд змін, які обговорюються експертами, будуть схвалені Міжнародною федерацією важкої атлетики (IWF).

 

Можливі зміни включають в себе відміну групи В, обмеження кількості спортсменів до 14 у групі, скорочення розміру Олімпійської збірної з 10 до 8 спортсменів та введені нових вагових категорій для чоловіків і жінок.

 

Також, можливо, буде введена нова система Олімпійської кваліфікації, заснована більше на індивідуальному виступі, а не на виступі національної команди.

 

Існує вісім вагових категорій для чоловіків і жінок на змаганнях IWF, але в Токіо 2020 буде лише сім, після того, як Міжнародний олімпійський комітет (МОК) скоротив квоти спортсменів у ряді видів спорту, урізавши важку атлетику з 260 до 196 спортсменів.

 

"Наш обов'язок – переконатися що наш спорт є олімпійським видом спорту, але можливо, що у майбутньому не всі наші змагання будуть олімпійськими, як і у багатьох інших видах спорту", - говорить Аттіла Адамфі, генеральний директор IWF, який поряд з чотирма іншими експертами входить до складу Комісії із Спортивної Програми (КСП), органу, який повинен визначити, які виступи мають бути в Токіо 2020.

 

Комісія, яка також включає двох незалежних консультантів, поки не приймає остаточних рішень, і незабаром буде проводити нараду перед звітуванням до Виконавчої ради IWF в кінці листопада.

 

На своєму першому засіданні у вересні Президент IWF Тамаш Айян зазначив, що КСП буде зосереджуватися на "якості програм" і буде вносити пропозиції щодо формату змагань, вагових категорій та олімпійської кваліфікації.

 

Члени КСП, ймовірно, рухаються до капітальної зміни вагових категорій, які залишаються незмінними майже 20 років, але змінювалися раніше, особливо в 1973 та 1993 роках.

 

МОК хоче побачити зміни, і особливо вони невдоволені ваговою категорією "94 кг", спортсмени якої найчастіше попадаються у допінг-скандалах.

 

Десять із 49 важкоатлетичних позитивних проб у повторному аналізі проведеному МОК з Олімпійських ігор 2008 та 2012 року були у ваговій категорії 94 кг, в якій Ілля Ільїн був дискваліфікований з першого місця обидва рази.

 

Замість Ільїна, з Казахстану, золотим призером став поляк Шимон Колецький, який в 2008 році вже відбув дворічну дискваліфікацію.

 

У 2012 році іранець, який посів п’яте місце, Саїд Мохаммедпуркарраг, був перенесений на перше місце, а поляк Томаш Зелінські перейшов з дев'ятого місця на третє.

 

Зілінські був відправлений з Ігор 2016 у Ріо через позитивну пробу ще до початку змагань.

 

Четверо із семи тих, в кого виявили позитивну пробу у групі із 21 спортсмена у Лондоні являються багатократними порушниками.

 

"МОК хоче чогось більшого, ніж просто позбутися вагової категорії 94 кг", сказав Антоніо Урсо, Президент Європейської федерації важкої атлетики (EWF), який проводить дослідження для КСП з даними індексу маси тіла по всьому світу.

 

"Ми не можемо просто вилучити цю категорію і залишити інші, оскільки між цією категорією та наступною [85 і 105] буде різниця в 20 кг, що є занадто великим розривлом".

 

Генеральний секретар EWF Хасан Аккуш, також, вивчав результати та вагові категорії і вважає, що розрив між двома найлегшими жіночими категоріями 48 кг та 53 кг занадто малий.

 

"Переможці в категорії 48 кг часто завоювали медаль і у ваговій категорії 53кг", сказав Аккуш, доцент кафедри спортивної науки в Турецькому університеті Selcuk.

 

"Має сенс використовувати статистику якомога ширше, перш ніж приймати рішення щодо нових категорій, тому що важка атлетика є дуже статистичним спортом".

 

Кайл Пірс, американський професор кінезіології, який засідає в тренерському та дослідницькому Комітетах IWF, зазначає, що найважча чоловіча категорія, понад 105 кг, виглядає "надто низькою", оскільки середня вага спортсменів на останніх Олімпійських іграх та Чемпіонаті світу з IWF складала приблизно 140 кг.

 

Він схвалив дослідження в області ваги у всьому світі, але зазначив, що "середньостатистична людина сильно відрізняється від середньостатистичного важкоатлета".

 

Один із членів КСП, який знає все про зміну ваги тіла - Ніку Влад, президент Румунської Федерації важкої атлетики, який вигравав олімпійську медаль в трьох вагових категоріях, яких більше не існує.

 

Іншими членами КСП, окрім Адамфі та Влада, є Рейко Чінен, член технічного комітету IWF та менеджер з важкої атлетики Токіо 2020, Метью Вартін, колишній офіцер важкої атлетики, який є директором зі спорту у Федерації ігор Співдружності, та представник спортсменів Том Гогебуэр, потрійний Олімпійський призер та Президент Бельгійської Федерації важкої атлетики.

 

Два незалежних консультанта КСП - Ендрю Райан, який представляє Асоціацію літніх олімпійських міжнародних федерацій та Адам Шнайдер, стратегічний медіа-партнера IWF, представник Lagardère Sports.

 

До КСП також було поставлено завдання зробити важку атлетику більш інноваційною та продовжити роботу після важливого для всіх грудня - кінцевого терміну до якого IWF повинні переконати МОК у наявності надійної антидопінгової стратегії.

 

Невиконання цього рішення буде коштувати спорту олімпійського статусу після Токіо.

 

https://www.insidethegames.biz/articles/1057084/olympic-team-sizes-to-be-cut-along-with-infamous-94kg-class-as-weightlifting-heads-towards-a-new-start