Науково-практичний тренінг тренерів з важкої атлетики | День 2
Другий день семінару одразу розпочали з думок тренерів.
І першим взяв слово Ігор Послушной (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.): «За рахунок опитування я зробив модель вправ і результатів, яких потрібно досягти у допоміжних вправах, щоб виконати ті чи інші результати у класичних ривку та поштовху. Це зводить до стратегічного планування виконання нормативів МС/МСМК.
Моїм тренером був Кривонос, з яким ми постійно сперечались, але від нього я взяв майже все щодо методик тренувань. Щодо набору дітей, скажу що зараз немає відбору, берем всіх і виховуємо з них спортсменів. До кожного індивідуальний підхід в плануванні навантаження. Доречі, я навчаю штовхати у швунг, не навчаю поштовху в ножиці. Для цього в мене є спеціальні стійки, де легко можна навчити правильному положенню.»
Людмила Гвіздон (м. Бердичів) виступила з пропозицією до Федерації щодо створення на сайті окремого розділу з науково-практичною літературою методик тренування.
Зачепили також проблему підготовки висококваліфікованих спортсменів під час навчання у вищих навчальних закладах. Про це розповів Олександр Товстоног (м. Львів):
«Більшість спортсменів втрачають результат під час отримання вищої освіти . Звичайно, є індивідуальні графіки навчання, але ми ж усі розуміємо що коли 2 тренування в день, і на потоці не тільки важкоатлети, а й інші види спорту - викладачі не будуть підлаштовуватись під кожного студента-спортсмена.
Це не означає, що ми не дамо освіту, дамо! Але на мою думку, краще спочатку виграти Олімпійські Ігри, а потім вже спокійно здобувати освіту, і це буде більш якісна освіта!
Доречі, якщо брати не висококваліфікованих спортсменів, тут набагато легше. Можна робити набір, і навіть виховати спортсмена до Майстра спорту. Але ми відштовхуємося від норм ДЮСШ. Треба вдосконалювати цю систему, тому що зараз немає 30 спортсменів в академічній групі!»
«Я лише три роки як є тренером. Плани пишу для дівчат і хлопців окремо. Користуюсь своїм досвідом, який я отримала в збірній, але ще постійно наповнюю свої знання.
Тренуємось ми з понеділка по суботу кожен день. ПН, ВТ, СР в нас основні вправи. Погоджуюсь з думкою тренерів, що поштовх зі стійок травмує спину, тому планую передивитись свої плани.
ЗФП 30 хвилин після тренування. Біг на ускорення, стрибкові вправи, кардіо, прес. ВТ, ЧТ, СБ робота над технікою по 30 хв ривок і поштовх. Краще навчити початківця, чим перевчити навченого.» - поділилась Юлія Паратова (Одеська обл.).
«Треную з 2013 року. Що можу сказати, в мене йде більше робота на «базу», більше присідань, більше підходів. Середа поштовхова, п?ятниця ривкова. Використовуємо сауну також для пришвидшення відновлення! Проходки робимо раз на місяць до упору, більше напрацьовуємо результати.» - Віталій Корнієнко, м. Коломия.
Також, дякуємо за лекцію від Національного Антидопінгового Центру України на тему «Організація антидопінгової системи». Дізналися про суб?єктів допінгового тестування. Про зміни до списку заборонених речовин з 01.01.24, про сторінку, де можна перевіряти препарати на вміст заборонених речовин, та ще багато цікавого.