Підсумки Всеукраїнського семінару тренерів та суддів з важкої атлетики 2017

В місті Києві відбувся Всеукраїнський семінар тренерів та суддів з важкої атлетики, який проходив у готелі «Братислава» з 19 по 21 грудня 2017 року. В заході взяли участь більш ніж 80 учасників зі всіх регіонів України.

Присутній на семінарі І Віце-президент ФВАУ Іван Черноног у вступному слові зробив наголос на необхідності ще більш жорсткої боротьби з допінгом та посиленні відповідальності спортсменів та тренерів за можливі випадки вживання заборонених препаратів. Також, Іван Андрійович, згадав про численні перемоги наших важкоатлетів на міжнародних змаганнях у 2017 році, після чого зробив висновок, що перспектива розвитку української важкої атлетики є, але потрібно докласти максимум зусиль для завоювання ще більш значущих медалей на світових чемпіонатах і Олімпійських іграх.

В перший день учасники форуму обговорили антидопінгову політику, яку проводить Міжнародна федерація важкої атлетики, дізналися сучасні тенденції суддівства міжнародних змагань та особливості медичного супроводу важкоатлетів. Серед доповідачів також були Михайло Мацьоха, Юрій Кучінов, Ігор Разорьонов, Юрій Зайцев та інші.

Активну участь у семінарі прийняв Директор департаменту олімпійських видів спорту Роман Вірастюк, який в своїй доповіді особливу увагу, також, приділив необхідності впровадження жорсткої антидопінгової політики, натомість пообіцяв, що в наступному році Мінмолодьспорту забезпечить спортсменів якісними відновлювальними засобами.

Другий день був присвячений доповідям від спеціалістів з ім’ям в спортивній науці. Перша доповідь була від заступника директора Національного антидопінгового центру Ярослава Кручека на тему «Боротьба з допінгом в спорті». Ми дізналися про основні зміни забороненого списку препаратів Всесвітнього антидопінгового агентства та багато іншого. З нетерпінням учасники семінару чекали зустрічі з Ларисою Гуніною, доктором біологічних наук, професором, головою фармакологічної ради НОК України, головним науковим співробітником Національного антидопінгового центру України з доповіддю на тему «Основи фармакологічного забезпечення підготовки важкоатлетів». Лариса Михайлівна надала дані щодо основних направлень застосування дозволених фармакологічних препаратів, їх класифікацію та виділа основні напрямки фармакологічного забезпечення тренувального процесу у важкій атлетиці. Загалом, доклад був дуже інформативним і пізнавальним. Доповідь на тему «Дієтологічний супровід спортсменів» увазі учасників семінару представила кандидат медичних наук, доцент кафедри медико-біологічних дисциплін Національного університету фізичного виховання і спорту України Оксана Палладіна. Оксана Львівна докладно розповіла про методи діагностики складу маси тіла, основи раціонального харчування спортсменів, про режими харчування та багато іншого.

Професор Львівського державного університету фізичної культури, доктор наук з фізичного виховання і спорту, член Виконкому Олімпійської Академії України Юрій Бріскін свою доповідь на тему «Актуальні проблеми психології в спорті» виконав в дуже цікавій формі. Активне спілкування і взаємодія з аудиторією, різноманітні тести, вправи, навчання психологічним прийомам, аналіз проявів різноманітних психологічних механізмів у спортивній діяльності та багато іншого.

В заключний день заходу, 21 грудня, програма також була доволі насичена. Розпочали день представники спортивної аптеки, які розповіли про сучасні засоби відновлення спортсменів. Наступним доповідачем стала молодий тренер з Кам’янця-Подільського Тетяна Хенцінська. Вона, разом зі своїм колегою з Городка Андрієм Мельником, з 4 по 9 вересня 2017 року за спеціальною програмою НОК та Європейської федерації важкої атлетики була на науково-практичному семінарі в Берліні. Спеціально для учасників Всеукраїнського семінару Тетяна підготовила цікаву доповідь про свою участь в Берлінському семінарі та поділилася здобутими там враженнями і знаннями. Після Тетяни, до трибуни вийшла Ірина Захарченко, лікар національної збірної команди України з важкої атлетики. Ірина Михайлівна з включенням великої кількості практичних прикладів розповіла про особливості медичного супроводу тренувального та змагального процесу важкоатлетів високої кваліфікації.

Завершили захід обговоренням списків збірних команд.

Від Федерації важкої атлетики висловлюємо вдячність Національному олімпійському комітету за допомогу в організації семінару, а також дякуємо всім учасникам заходу за активну роботу!