Українські важкоатлети вибороли ліцензії на Олімпійські ігри 2016

З 20 по 28 листопада у Х’юстоні, США відбувся ліцензійний Чемпіонат світу з важкої атлетики 2015. Українська чоловіча та жіночі збірні посіли 12 місце серед 75 країн світу.

За крок до завітних медалей, на 4 сходинці, закінчили свої виступи Олександр Пелешенко у ваговій категорії до 85 кг та Юлія Калина у категорії до 63 кг. Також у 10-ку найсильніших важкоатлетів світу увійшли Дмитро Чумак (до 94 кг) на 6 місці, Роман Зайцев (до 105 кг) на 7 місці та Юлія Паратова (до 53 кг) на 8 місці.

Згідно підсумків Міжнародної федерації важкої атлетики, за результатами двох ліцензійних Чемпіонатів світу наші важкоатлети вибороли путівки на головну спортивну подію 2016 – Олімпійські ігри у Ріо. Чоловіча команда України отримала 4 ліцензії з 6-х, жіночій команді не вистачило одного балу, щоб отримати максимальну кількість ліцензій – 4. Таким чином у Бразилії нашу країну представить 3 представниці важкої атлетики.

Нагадаємо, що цього року українські важкоатлети завоювали медалі на всіх міжнародних стартах: на Чемпіонаті Європи серед дорослих у Грузії жіноча збірна України стала найкращою на континенті, чоловіча збірна стала першою на Чемпіонаті Європи 2015 серед юніорів у Литві. Також, за підсумками Європейської федерації важкої атлетики згідно виступів спортсменів у 2015 році, Федерація важкої атлетики України увійшла до 5-ки кращих в Європі на 4-му місці.