Прес-реліз Міжнародной федерації важкої атлетики за результатами засідання Виконавчої ради

Виконавча рада Міжнародної Федерації важкої атлетики (МФВА) підтримала рішення стосовно Федерацій-членів, які отримали три або більше позитивних допінг-тестів повторної перевірки проб Олімпійських Ігор 2008 та 2012 років.

 

Міжнародна федерація важкої атлетики приймає останній крок у продовженні антидопінгової реформи для заохочення та захисту "чистих" спортсменів.

 

30 вересня 2017 року: Бухарест, Румунія: Виконавча рада Міжнародної федерації важкої атлетики сьогодні одностайно вирішила, що федерації-члени в яких виявили три або більше порушень антидопінгових правил (ADRV) у процесі комбінованого повторного аналізу на Олімпійських іграх 2008 року та 2012 року будуть дискваліфіковані на один рік. Раніше визначені Федерації, у яких виявлено три, або більше порушень:  Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Китай, Молдова, Казахстан, Росія, Туреччина та Україна.

 

Нарада виконавчої ради Міжнародної федерації важкої атлетики відбулася у Бухаресті з анти-допінговим питанням на чолі порядку денного. Тбіліська комісія, яку було призначено Виконавчої радою в квітні, провела ретельне розслідування цього питання та представила свої рекомендації Виконавчій раді. Наразі Виконавча рада розробляє обґрунтовані рішення, які планують направити до федерацій-членів та, які мають набрати чинності в середині жовтня.

 

Президент IWF Томаш Аян сказав:

"У МФВА ми дали зрозуміти, що вживання допінгу абсолютно неприйнятне, і що Федерації-члени МФВА відповідають за забезпечення «чистого» спорту у своїх країнах. Якщо вони не виконують своїх обов'язків, щодо забезпечення «чистих» важкоатлетів, вони втратять своє право на участь у змаганнях. Але ми не повернемося до них спиною; ми будемо продовжувати працювати з ними, ВАДА та їхніми національними антидопінговими агентствами, щоб підтримувати їх антидопінгову діяльність та сприяти культурним змінам.

 

"Не викликає сумнівів, що Антидопінгова програма МФВА надзвичайно просунулася з часів Пекіна 2008 та Лондона 2012. Культура спорту змінилася в багатьох сферах протягом останніх десяти років. Але ми прагнемо робити більше, і ми зробимо більше. За допомогою нашої Комісії Чистого Спорту ми розглядаємо не тільки те, як ми подолали поточні проблеми, але і те, як ми можемо просуватися з новими тестовими та антидопінговими заходами на благо всього спорту ».

 

Контекст і часові рамки "Тбіліського рішення"

 

22 червня 2016 р. Виконавча рада IWF окреслила політику, пов'язану з результатами повторного аналізу проб у Пекіні 2008 та Лондоні 2012, так званого "Тбіліського рішення":

 

"Виконавча рада МФВА вирішила, що національні федерації, в яких підтверджена інформація про три або більше випадків порушень антидопінгових правил (ADRV) у процесі комбінованого повторного аналізу на Олімпійських іграх 2008 та 2012 років, дискваліфікуються на 1 рік"

 

Перед Олімпійськими іграми в Ріо, МОК закрили лише два випадки повторного аналізу. Останнє рішення МОК прийняв 28 серпня 2017 року.

 

Тим часом, три країни подали апеляцію до Арбітражного суду з питань спорту проти рішення Виконавчої ради від 22 червня 2016 року. В березні 2017 року Арбітражний суд з питань спорту негайно розпочали свої подальші заходи.

 

На своєму засіданні 2 квітня 2017 року в Бангкоку, Таїланд, Виконавча рада окреслила принципи подачі апеляції, що застосовується відносно потенційних порушень антидопінгової політики, і вирішила призначити Комітет у складі трьох країн-членів для вивчення будь-якого потенційного порушення антидопінгової політики і внесення рекомендацій Виконавчій раді для прийняття подальшого рішення.

 

Комісія провела ретельне розслідування, обговорене під час своїх засідань 9 червня та 9 вересня. Результат був представлений виконавчою радою Міжнародної федерації важкої атлетики і був одностайно схвалений сьогодні.

 

Переклад виконала: Введенська-Єськова Анастасія