Важкоатлети допоможуть мобільним клінікам зробити ривок на шляху до їх ВІЛ-позитивних пацієнтів

8 червня Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» оголосив про початок нового етапу проекту «Кілометри добра». Продовжуючи традицію співпраці з кращими українськими спортсменами на майданчику Української біржі благодійності, фонд починає цей етап в партнерстві з Федерацією важкої атлетики України.

Два місяці, які залишилися до літньої Олімпіади в Ріо-де-Жанейро, знамениті важкоатлети Юлія Паратова і Дмитро Чумак збиратимуть благодійні пожертви на розширення масштабів роботи мобільних клінік для ВІЛ-позитивних дітей. Всього вони планують зібрати на цей проект 60 тисяч гривень.

Всі бажаючі приєднатися до спортивних зірок вже можуть це зробити на сайті Української біржі благодійності: Юлія Паратова та Дмитро Чумак

Крім того, для всіх любителів важкої атлетики, які хочуть підтримати благодійні починання українських спортсменів, вони проведуть відкриті олімпійські тренування. На цих тренуваннях олімпійці розкажуть і покажуть, як вони готуються до найважливішого світової першості, поділяться порадами про здоровий спосіб життя і правильну спортивну підготовку. Тренування з Дмитром Чумаком пройде 25 червня в Кам'янець-Подільському (Хмельницька область) на тренувальній базі збірної України з важкої атлетики - спортивному комплексі "Епіцентр", куди всі бажаючі будуть доставлені автобусами з Києва, а Юля Паратова проведе своє тренування 16 липня на олімпійській базі в Конча-Заспі (Київська область).

Проект «Кілометри добра» стартував 17 березня 2016 року, його перший етап був приурочений до Київського міжнародного напівмарафону, який відбувся 18 квітня. Завдяки участі українських зірок - спортсменів, телеведучих, журналістів, політиків - уже вдалося зібрати 272 762 гривні для підтримки роботи мобільних клінік.

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей працюють в Україні вже понад 7 років. Завдяки їм діти з діагнозом ВІЛ / СНІД з маленьких міст і сіл отримали доступ до якісної медичної допомоги. Лікарі та соціальні працівники з великих міст регулярно доставляють медикаменти і антиретровірусну терапію в віддалені регіони України, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ / СНІДу. Цей проект відкриває доступ до якісної медичної допомоги малозабезпеченим сім'ям, допомагає налагоджувати комунікацію лікарів зі столиці та обласних центрів з регіональними лікарнями та спеціалістами, значно збільшує охоплення в обстеженні і спостереженні пацієнтів, консультуванні їх сімей. Також він дає можливість навчання лікарів та створення баз даних пацієнтів в областях, де працюють клініки. Базові регіони, в яких працюють клініки - це Миколаївська, Дніпропетровська області та Київ (охоплює всю Україну).

Мобільні клініки вперше роз'їхалися в п'ять регіонів України в березні 2009 року. Клініки були закуплені і обладнані на кошти, зібрані під час благодійного аукціону, який організував Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД». 29 листопада 2008 року на ньому було зібрано 580 тисяч доларів для цього проекту.

Кожна мобільна клініка оснащена портативним обладнанням та витратними матеріалами, необхідними для проведення первинної діагностики, забору крові, надання медичної допомоги. Крім того, команди лікарів проводять профілактичну роботу з ВІЛ-позитивними вагітними, навчають лікарів кабінетів довіри алгоритмам роботи по виявленню та супроводу пацієнтів з ВІЛ-позитивним статусом. Соціальні працівники та психологи, які також входять до складу мобільних медичних бригад, проводять роботу з профілактики відмов і прихильності до лікування, надають психологічну підтримку та соціальний супровід сім'ям, в яких виховуються ВІЛ-позитивні діти.

Завдяки мобільним клінікам тисячі ВІЛ-позитивних дітей отримали регулярний доступ до кваліфікованої допомоги педіатрів та інфекціоністів. Всього проект охопив 5,5 тисячі дітей, народжених від ВІЛ-позитивних мам, - це понад 70 відсотків українських дітей, яких торкнулася епідемія ВІЛ / СНІДу та потребують постійної уваги медиків.

Проект «Кілометри добра»

Перший етап проекту був приурочений до Київського міжнародного напівмарафону, який відбувся 18 квітня.

На цьому етапі в зборі пожертвувань взяли участь українські зірки, громадські діячі та представники бізнесу: теле- і радіоведуча Василиса Фролова; Олімпійська чемпіонка, чемпіонка світу та Європи зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва; уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба; дизайнер Жан Гріцфельдт; журналісти Маргарита Чорнокондратенко (Reuters), Анастасія Кошман (Новий канал), Ахава Тесленко (ICTV); Ольга Руднєва (директор Фонду Олена Пінчук «АНТИСНІД»), команда чемпіонів світу і Європи з боксу SpartaBox; команда мережі ресторанів сучасної японської кухні «Сушия».

Більшість з них не тільки проявили свою активність в соціальних мережах, закликаючи брати участь в благодійному проекті своїх передплатників і читачів, а й вийшли на старт напівмарафону, демонструючи свою соціальну позицію і агітуючи за активний спосіб життя. Більшість зірок вибрали для пробігу дистанції від 2 до 10 кілометрів - в залежності від рівня своєї біговій підготовки і часу, відведеного на тренувальний період.

Долучайтесь та підтримайте наших спортсменів!